FACEBOOK CHCE ZBUDOWAĆ SZALONY KONTROLER NARAMIENNY, ŻEBY VR BYŁO JESZCZE BARDZIEJ REALISTYCZNEW tym tygodniu, Facebook zaczął dostawę pierwszych długo oczekiwanych headset’ów wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift, chociaż może mieć więcej technologii VR w swoim rękawie, a w zasadzie na nim.

W tym tygodniu, Facebook zaczął dostawę pierwszych długo oczekiwanych headset’ów wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift, chociaż może mieć więcej technologii VR w swoim rękawie, a w zasadzie na nim.

Patent opublikowany 29 marca informuje, że Facebook pozyskał prawa do rozwinięcia kontrolera montowanego na ramię, który może być wykorzystany przez gry obsługujące VR. Patent opisuje produkt, który jest w stanie śledzić ruchy ramienia noszącego i może zapewnić odpowiedź w grze na podstawie wykonywanych czynności. Wyobraź sobie zdolność wibracji w nowoczesnym kontrolerze gier, ale na swoim ciele.

3

 

Według ludzi posiadających wiedzę na temat powyższej sytuacji, Facebook pozyskał patent od Novint Technologies, firmy, która produkuje urządzenia wejściowe dla komputerów. Novint pracował nad produktem nazwanym XIO, który wygląda bardzo podobnie do nowo opatentowanego urządzenia Facebook’a, przez przynajmniej pięć lat. Jak do tej pory XIO nie zostało wydane, więc Novint nie mogło natychmiastowo skomentować statusu swojego prototypu.

Chociaż nie ma gwarancji, że Facebook pracuje nad ulepszeniem tego prototypu do działającego urządzenia – a przedstawiciel Facebook’a powiedział Quartz’owi, że produkty nie powinny być oceniane na podstawie patentu, który je opisuje – mogło by to zapewnić interesujący dodatek do wzrastającej wszechobecności wirtualnej rzeczywistości. Rift obecnie przesyła urządzenia wraz z małymi bezprzewodowymi kontrolerami Xbox’a, ale w późniejszej części roku, Oculus zamierza uruchomić „Dotyk” (Touch), zestaw kontrolerów do rąk, aby zapewnić szczyptę realizmu, w sposób w jaki użytkownicy mogą kontrolować wirtualne symulacje.

via http://qz.com/

 

Advert