TOYOTA I MICROSOFT ŁĄCZĄ SIŁY W TWORZENIU INTELIGENTNYCH SAMOCHODÓW.

Toyota i Microsoft łączą swoje znaczne siły, aby zrobić krok do przodu w kierunku polepszenia łączności samochodów.

Producent aut ogłosił w poniedziałek, że stworzono nową spółkę subsydiarną nazwaną „Połączona Toyota” wraz z technicznym gigantem, aby stworzyć bazę danych i narzędzia analityczne zaprojektowane do pozyskiwania tych informacji z łączności aut.

Połączona Toyota sprawdzi jak najlepiej wprowadzić narzędzia analityczne i sztuczną inteligencję wykorzystujące dane pozyskane dzięki systemowi łączności pojazdów, aplikacjom producentów samochodów na smartfona oraz działaniom producentów oraz dealerów samochodowych. Celem jest użycie tych danych do stworzenia lepszego i bardziej spersonalizowanego odczucia z jazdy. Toyota oświadczyło, że chcą wykorzystać nową współpracę z Microsoft do pozyskiwania informacji o zwyczajach kierowców i tworzenia nowych systemów bezpieczeństwa bazujących na tych danych, jak również udostępniać na żywo sytuacje ruchu drogowego, takie jak warunki pogodowe, korki.

 

12312

Microsoft będzie miało mniejszy udział w spółce Połączona Toyota i będzie wysyłał inżynierów aby pracowali wraz pracownikami Toyoty. Spółka będzie również blisko współpracowała z Instytutem Badań Toyoty w celu rozwinięcia nowych technologii samochodowych.

Firmy samochodowe tworzą tego typu spółki w celu ułatwienia rozwoju nowych narzędzi i technologii dla swoich pojazdów. Ford ostatnio stworzył takie przedsiębiorstwo w celu rozwoju technologii samoprowadzących się samochodów i łączności pomiędzy autami.

via agencies, Toyota

Toyota and Microsoft join forces to work on smart cars

Advert